Turan Otel

Kurugöl Kanyonu Tırmanış

Kurugöl Kanyonu Tırmanış

Düzce İli, Akçakoca İlçesi, Kurugöl Köyünde bulunan Kurugöl Kanyonu, İlçe merkezine 14 km mesafededir. Kolay ve zor derecelerden oluşan, akarsu kenarı boyunca yürüyüş parkuru ile doğa ve macera severler için stresten uzak, eşsiz doğasıyla, Akçakoca’nın görülmesi gereken güzelliklerinden biridir. Bölge, trekking, foto-safari, kaya tırmanışı vb. aktiviteler için oldukça uygun olup, ziyaretçilere yemyeşil doğasıyla görsel şölen sunmaktadır.

Çadır

Çadır

WC

WC

Açık Alan

Açık Alan

Hakkında

Düzce’nin ilçelerinden Akçakoca sınırları içerisinde Kurugöl Köyü’nde yer alan Kurugöl Kanyonu, ziyaretçilerine muhteşem bir doğal ortamın yanı sıra trekking ve uzun yürüyüşlere elverişli bir alan sağlamaktadır. Akçakoca ilçe merkezine yaklaşık 14 km mesafede yer alan kanyon, bölgenin nefes alanlarından biridir. Kanyonun bulunduğu alanın mesire yeri olması 2006 yılına, tabiat parkı ilan edilmesi ise 2011 yılına uzanmaktadır. Kurugöl Kanyonu’nun ziyaretçilerini genellikle doğa tutkunları ve günübirlik kaçış rotası arayışında olanlar oluştursa da aslında bölgede yapılabilecek aktivitelerin sayısı bir hayli fazladır. Bu aktiviteler arasında foto-safari, kaya tırmanışı ve trekking yer almaktadır. Parkta yürüyüş parkurları bulunmakta ve etrafı gürgen, meşe ve kayın ağaçları ile çevrelenmiştir. İçerisinden şelale de bulunan Kurugöl Kanyonu, hem görsel anlamda muhteşem bir şölen sunmakta hem de siz ziyaretçilerini günlük yaşamın getirdiği tüm stresten uzaklaştırmaktadır. Kanyonun en çok ziyaretçi ağırladığı dönemler ise bahar ayları ve yaz dönemidir. Üstelik bir de kanyonun girişinde çeşitli Karadeniz lezzetlerinin yanı sıra ve alabalık yiyebileceğiniz restoranlar bulunmaktadır.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Düzce otogar ve merkezden Akçakoca ilçesi özel halk otobüslerine binerek Akçakoca şehir merkezinden özel taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adres

Akçakoca / DÜZCE