KORONAVİRÜS COVİD19 HİJYEN UYGULAMALARI BİLGİLENDİRME

TURAN OTEL DÜZCE COVID-19 PANDEMİSİ HİJYEN UYGULAMALARI

Turan Otel olarak sizlere verdiğimiz hizmetin temel prensibi misafir memnuniyetini esas alarak sağlıklı ve güvenli bir konaklama geçirmenizdir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen COVID-19 salgınıyla ilgili çalışanlarımızı ve siz değerli misafirlerimizi korumak, bu süreci hep birlikte atlatmak için arttırdığımız hijyen ve temizlik önlemlerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Şirketimizin kuruluşundan bu yana ana felsefemiz olan; taahhütlerimizi zamanında ve eksiksiz yerine getirmeyi esas alan iş anlayışımız, kalite politikamız için de bir temel noktasını teşkil etmektedir. Bu yapıyı güçlü tutan birçok çalışma bugün kendimizden emin olmamızı sağlar.

Standartların sürekliğinin sağlanmasında sürekli denetim ve sürekli gelişim felsefesi hakimdir. Bu kapsamda alanlarında yetkilendirilmiş çalışanlarımız tarafından yapılan iç Denetim mekanizması sürekli olarak işletilir.

Turan Otel olarak standartlarımız gereği uygulamalarımıza ilave olarak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeni ile yeni bir takım uygulamalar yapılmış ve yeni gelişmelere göre yapılmaya devam edecektir.

ÇALIŞANLARIMIZ İLE İLGİLİ ÖNLEM VE HİJYEN KURALLARIMIZ

Siz değerli misafirlerimize tesise girdiğiniz ilk andan çıkışınıza kadar vermekte olduğumuz hizmetin en önemli parçası olan otel çalışanlarımızın hijyeni, onlann sağlıklı kalmaları ve bu konuda bilinçlenmeleri, etkili bir genel hijyen uygulaması için en önemli faktörlerden birisidir. Bu konuda alınan önlem ve uygulamalarımız aşağıdadır. Çalışanlarımız işbaşı yapmadan önce dijital termometreler ile ateş ölçümleri yapılmaktadır. Ateşi yüksek ve hastalık ile ilgili bulgulara rastlanan personelimiz işbaşı yaptırılmamaktadır. Kendisini iyi hissetmeyen personelimize iş yerine gelmemeleri ve yapılacak işlemler konusunda talimat verilmiştir. sıklıkla değiştirilerek yıkanmaktadır.

Personel Üniformaları

Personel ortak kullanım alanlarında ve geri plandaki çalışma ünitelerinde yeterli sayıda dezenfeksiyon ünitesi mevcuttur.Her personelimiz hangi departmanda görev yaparsa yapsın ellerini dezenfekte etmekle beraber mutlaka her saatte bir ellerini kuralna göre yıkamak zorundadır.
• Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanlarında ve bulaşıkhane gibi geri planda çalışan personelimiz maske ve tek kullanımlık eldiven takmak zorundadır.
Personel ortak kullanım alanlarında pandemi ve hijyen konularında afişler, broşürler bulunmakta ve bu alanlarda güvenli fiziki mesafe kuralı uygulanmaktadır.
• Her çalışanımız, misafirlerimiz ile ve de kendi aralarındaki ilişkilerinde güvenli fiziki mesafe kuralını bilmekte ve uygulamaktadır. Misafir ile direk ilişkide bulunan çalışanlarımız gerektiğinde maske uygulaması yapmaktadırlar.
• Pandemi sürecinin başlamasından itibaren tüm personelimize, yaşanan pandemi ve korunma yöntemleri ile bulaşma şartları ile ilgili olarak eğitimler verilmiştir ve devamlı tekrarlanmaktadır.

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİMİZ

Otelimizin Misafir Odaları, Restoranı, Genel Mekanları, Toplantı salonu, Mutfak Alanı, Personel Kullanım Alanları, ofisler ve depolarımız detaylı bir sekilde, etkileri bilinen ve onaylanan Hidrojen Peroksit bazlı malzeme ile dezenfekte edilmiştir. Yapılan dezenfeksiyon işlemleri periyodik olarak devam etmektedir

GENEL MEKANLAR HİJYEN VE TEMİZLİK KURALLARIMIZ

Otelimizde kimyasal temizlik Ürünleri konusunda uluslararası bilinirliği olan Diversey firması ile çalışılmaktadır. Diversey tüm personelimize düzenli aralıklar ile detaylı eğitimler vermektedirler. Bu nedenle temizlik esnasında uygun dozda ve doğru kimyasallanın kullanılması sağlanmaktadır. Her alan için uygun temizlik malzemesi ve farklı ekipmanlar ile temizlik işlemleri sağlanmaktadır.
– Tüm genel alanlarda ve wc’lerde, devamlı dokunulan yüzeyler, Kapı kolları, trabzanlar, asansörler, asansör butonları lavabolar,bataryalar, pisuar ve Klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte su ve deterjanla temizlik yapıldıktan sonra dezenfektan kullanılmaktadır. Tam bu islerde çalışan personelimiz bu işlemlerini maske ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır.
• Tüm genel mekanlanmızda ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparat ve Üniteleri bulunmakta ve bunların takibi de titizlikle yapılmaktadır.
• Temizlik ve dezenfeksiyon aralıktan sıklaştırılarak hazırlanan detaylı kontrol listeleri vasıtası ile denetlenmektedir.
• Asansörlerimizin kapasite kullanımlan aynı anda, sadece bir ailenin üyeleri veya 2/3 kişi binebilecek şekilde sınırlandınlmıştır: Asansör kullanım talimatlan görünür yerlere koyulmuşlur
⚫ Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekanlardaki oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir.

MİSAFİR ODALARI

Tüm misafir odalarımızda amacımız sizlerin hijyenik ve tertemiz bir mekanda konaklamanızı yapacağınız ortamı sizlere sunmaktır.
• Oda Temizliğinde çalışan Kat Hizmetleri personel ve idarecilerimiz maske ve tek kullanımlık eldivenler ile çalışmaktadırlar.
• Oda temizliklerinde etkili dezenfektan ve çamaşır suyu kullanılmaktadır, eller ile devamlı dokunulan yüzeylere daha çok önem verilmekte, kapı kolları, bataryalar, telefon ahizesi, televizyon kumandası, klima kumandası, aydınlatma anahtarları, su Isıtıcıları, minibarlar temizlikleri yapıldıktan sonra ayrıca dezenfekte edilmektedir. Kullanılan tüm havlular 90 derecede ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır.
• Misafirlerimizin günlük kullanımına hazırlanan buklet malzemeleri yerlerine koyulmadan önce dezenfekte edilmektedir. Minibar ürünlerimiz dezenfekte edildikten sonra dolaplara koyulmaktadır.
Odalarımız temizlik işlemleri başlamadan önce ve ya bittikten sonra minimum 1 saat süre ile havalandırılmakta ve rutin olarak dezenfekte işlemine tabi tutulmaktadır.
• Oda kapasite kullanımları titizlikle takip edilerek mümkün olduğu kadar seyrek aralıklarla oda yerleştirilmeleri sağlanmakta ve check out yapılan odalarımıza tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden sonra belli bir süre yeni misafir alınmamaktadır.

TESİS GİRİŞ/CHECK-IN ve CHECK OUT İŞLEMLERİMİZ

Siz değerli misafirlerimizin kolay ve hijyenik olarak güvenli bir şekilde otellerimize girişiniz ve çıkışınız ile alakalı bir takım ilave önlemler alınmıştır.
• Resepsiyonda giriş işlemleriniz sırasında sağlık beyan formu doldurmanız talep edilecek ardından ateş ölçümünüz yapılarak kayıt altına alınacaktır.
• Bavullar ve diğer eşyalarınız talepte bulunmanız halinde bu konuda gereken eğitimleri almış olan personelimiz tarafından sosyal mesafe ve dezenfeksiyon kurallarına uyarak odalarınıza güvenli bir şekilde getirilecektir.
• Misafirlerimiz ateş ölçümünden geçirilecek ve olumsuz bir durum olması halinde KVKK kanunları gereğince bu durum sadece kendileri ile paylaşılarak eylem planlarımızda yazıldığı şekilde gerekenler yapılacaktır.

RESTAURANT

Otelimizin restoranında yiyecek ve içecek ünitelerimizde gerekli fiziki temas mesafesinin korunmasına yönelik önlemler alınmıştır.
• Restoranımızın girişinde ve masalarımızda el dezenfeksiyon ürünleri bulunmaktadır.
• Restoranımızda masa, sandalye, ve oturum aralıkları, tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenlenmiştir. Otelimizin Restoran, ve genel mekan büyüklükleri ve kapasiteleri son derece ferah ve yeterli durumdadır.
• Yiyecek &içecek ünitelerimizde bulaşıklar bulaşık makinesi ile yıkanma işlemine devam edilerek, ortama göre tek kullanımlık malzemeler ile sunumlar yapılabilecektir.
• Yiyecek & içecek mekanlarının genel temizlikleri ile masa sandalye, tezgah, büfeler ve diğer tüm malzeme ve materyallerin temizlikleri servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun şekilde yapılarak dezenfekte işlemler gerçekleştirilecektir.
• Buz makineleri gün içerisinde periyodik olarak dezenfekte edilecek, aylık ince temizlikleri kesinlikle aksatılmayacaktır.
• Restoranımızda dezenfekte edilmiş, paketlenmiş çatal, kaşık, bıçak, tatlı kaşığı-çatalı kullanılacak. (Dezenfeksiyon ile görevli çalışan maske, eldiven, önlük gibi önlemlerini almış olacak)
• Aynı şekilde fişek şekerlerin kullanımına devam edilip, ortak kullanılacak şeker/tuz/karabiberliklerin masa veya desklerde bulunması söz konusu olmayacaktır.

GENEL BİLGİLENDİRMELER

Siz değerli misafirlerimize sunduğumuz veya da üretimini yapmış olduğumuz tüm malzeme ve mamullerimiz güvenli tedarikçilerden satın alınmakta ve gereken tüm kontrol İşlemlerinden sonra tesislerimize kabul edilmektedir.
Tesislerimizde depolanma ve saklanma koşulları ile üretim biçimleri son derece hijyenik ortamlarda ve kontrol altında yapılmaktadır.
Corona Virüs 2019 (Covid-19) salgınının bulaşı şartları dikkate alındığında konaklama tesislerinde Misafir & Misafir, Misafir & Çalışan ve Çalışan & Çalışan ilişkilerinin son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle otelimizde yapmakta olduğumuz uygulamalara ilave olarak yaptığımız ve yapacak olduğumuz yenilikleri ile güvenli, sağlıklı ve memnun şekilde geçireceğiniz konaklamalarınızda görüşmek dileği ile…
Bu süreçte sizlerin de tesis içerisinde uygulanan kurallara uygun hareket etmeniz ricamızdır.

Sağlıkla kalın,

Turan Otel Düzce Yönetimi

Türk ve Dünya Mutfağından En Güzel Tatlar

Şehir Manzaralı Terasımızda Yerinizi Ayırtın

Turan Otel’e hoş geldiniz! Şehrin kalbinde konumlanan otelimiz, konfor, lüks ve huzurun mükemmel bir birleşimini sunar. Modern zarafeti, benzersiz hizmet anlayışımızla birleştirerek, sizlere unutulmaz bir konaklama deneyimi vaat ediyoruz. Keyifli bir şehir kaçamağı için Turan Otel’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bizimle kalın, ayrıcalıklı bir konaklama deneyiminin tadını çıkarın.

İletişim

a creative community / Muhtar Medya

Copyright © 2023 Turan Otel Tüm hakları saklıdır.