Turan Otel

Dipsiz Göl

Dipsiz Göl

Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi, Dipsizgöl Köyü’nde bulunan Dipsizgöl Çamlıpınar Göleti İl merkezine 10 kilometre mesafededir. 9.13 hektar orman içerisinde bulunan gölet, piknik, çadır kampı, trekking, bisiklet, foto safari vb. aktiviteler için uygundur.

İmkanlar
Otopark

Otopark

Ücretli Giriş

Ücretli Giriş

Çardak&Bank

Çardak&Bank

Mangal İzni

Mangal İzni


Mangal Alanı

Mangal Alanı

Hakkında

İlçe Merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Dipsizgöl Köyü ilçemizin en büyük köylerinden biridir. Değirmencigil Mahallesi, Dere Mahallesi, Yanıkbaşı Mahallesi, Hafızgil Mahallesi, Tekirsu Mahallesi ve Orta Mahallesi adında 6 farklı mahalleden meydana gelmiştir. Köyün rakımı 840 metre olup, elektrik, su ve telefon sorunu bulunmamaktadır. Ana yolları sıcak asfalt, ara yolların bir kısmı ise kilit parke taşı kaplıdır.

1880-1885 yıllarında, Giresun Piraziz ve Bulancak’tan Düdükçüoğlulları, Kahvecioğulları, Abdaloğulları, Harşıtlılar, Tıngıroğulları aileleri ilk olarak Bıçkıyanı Köyü Deregözü mevkiine yerleşiyor. Daha sonra Deregözü mevkiinden ayrılarak Dipsizgöl’ün bugünkü yerine yerleşerek köyü kuruyor. Köye daha sonraları aynı yöreden gelen ailelerle birlikte köy bugünkü konumuna geliyor. Zamanla büyüyen köyden büyük mahalleler ayrılarak ayrı köyler oluşuyor. Bu köylerden biri Yeşiltepe Köyü’dür.

Köyün adı, Muratbey Köyü ile Dipsizgöl Köyü arasındaki gölün çok derin olmasından gelmektedir. Dipsizgöl ile ilgili yıllar boyu anlatılan bir efsanede, Dipsizgöl’den batan bir çift mandanın Gölyaka ilçesinde bulunan Efteni Gölü’nden çıktığı söylenmektedir.

Köyde yaylacılık geleneği sürmekle birlikte, köyün ekonomik yaşamı D-100 kıyısındaki et mangal, turistik eşya işyerleri, Köy Hizmetleri ve Karayollarında personel, nakliyecilik, fındık, orman ve hayvancılığa dayanır. Yörenin en büyük köylerinden olması nedeniyle Dipsizgöl, çevrenin ticaret merkezi konumundadır. Köyde sağlık ocağı da bulunmaktadır.

Adres
Kaynaşlı / DÜZCE