Turan Otel

Aktaş Şelalesi

Aktaş Şelalesi

Doğası ve çevresindeki zengin bitki örtüsü ile dikkat çeken Aktaş Şelalesi, Akçakoca’ya bağlı Aktaş Köyü’nde bulunur. Su, 50 metre yükseklikten düşerek muazzam bir görüntü oluşturur. Şelalenin çevresindeki yeşillikler arasında yürüyüş yapılabilir ve bölge, foto-safari doğa aktiviteleri için çok uygun. Doğal güzelliği sizi büyüleyecek Aktaş Şelalesi, Akçakoca’nın önemli yürüyüş parkurlarından birine de sahip. Parkur, çoğunlukla dereyi takip eden orta zorlukta bir parkur.

Otopark

Otopark

Ücretli Giriş

Ücretli Giriş

Mescit

Mescit

Restoran&Cafe

Restoran&Cafe

Açık Alan

Açık Alan

WC

WC

Çadır

Çadır

Hakkında

Aktaş Şelalesi, İstanbul ve Ankara’nın sahille kesiştiği noktada bulunan Düzce’nin Akçakoca İlçesinin Aktaş köyü sınırlarındadır. Düzce’ye 55 km, Akçakoca İlçesine 11 km mesafede bulunan şelale, doğası ve çevresindeki zengin bitki örtüsü ile Akçakoca’nın görülmeye değer doğal güzelliklerindendir. Bölgeye deniz turizmi için gelen turistlerin önemli keşif noktalarından biri olan Aktaş Şelalesi, 50 m yüksekten düşen suyun sesi ve etrafını saran yeşillikler arasında trekking, foto-safari gibi doğa sporlarına oldukça uygundur.

Aktaş Şelalesi aynı zamanda Akçakoca’nın önemli yürüyüş parkurlarından birine sahiptir. Akçakoca çevre yolu Göktepe köyü ayrımından yürüyüşe geçilen parkur 10 km’dir. Çoğunlukla dere kenarını takip eden orta zorlukta bir parkurdur. Aktaş Vadisiyle devam ederek şelaleye ulaşılmasıyla son bulur.

Adres

Akçakoca / DÜZCE