Turan Otel

Millet Kütüphanesi

Millet Kütüphanesi

Wifi

Wifi

WC

WC

Icon Box

Icon Box

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sürdürülebilir eğitimin bir parçası olan kütüphanelere yönelik gösterdiği hassasiyetin göstergesi olarak Kasım ayının başında hizmete açılan Millet Kütüphanesi, öğrencilerin vazgeçilmez mekanı haline geldi.

Düzce Belediyesi, sosyal sorumluluk çalışması çerçevesinde ortaya koyduğu vizyon neticesinde Düzce’nin geleceğine yönelik yaptığı yatırımların karşılığını hızlı şekilde almaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün eğitimin devamlılığı ve şehirle bütünleşmiş bir sistem oluşturulması noktasında hayata geçirilmesi talimatıyla birlikte hazırlıkları tamamlanarak Kasım ayının başında hizmete açılan Millet Kütüphanesi, eğitim noktasında Düzce’de önemli bir eksikliğin daha giderilmesine katkı sağladı.

Açıldığı günden itibaren üniversiteye hazırlık öğrencileri başta olmak üzere lise ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi göstererek etüt merkezi haline getirdikleri kütüphane, verdiği hizmetlerle de farklılığını ortaya koyuyor.

SAĞLIKLI VE ÖRNEK KÜTÜPHANECİLİK ANLAYIŞI

Günlük yaklaşık 150 okura hizmet verir hale gelen, açılışından itibaren ulaştığı üye sayısı ile ne denli doğru bir proje olduğunu gösteren Millet Kütüphanesi, ders çalışmak ve ücretsiz internet hizmetinden faydalanmak için gelen öğrencilere nezih bir ortamda çalışma imkanı sunmasının yanında okurlara sağlıklı ve örnek bir kütüphane anlayışını aşılamayı da hedefliyor.

Bu kapsamda çevresinde oluşturulan dumansız hava sahalarıyla farkındalık oluşturan kütüphane ayrıca bahçesinde bulunan sokak hayvanlarının da kütüphane ve kütüphaneyi kullananlarla bütünleşmesini sağlıyor.

Hizmete girdiği kısa süre içerisinde genci yaşlısı, kadını erkeği ile yediden yetmişe Düzceliler tarafından benimsenen Millet Kütüphanesi, birbirinden değerli seçme eserlerin de yerini almasıyla hizmetlerine yoğun şekilde devam edecek.

Adres

Merkez / DÜZCE